Medlemsklubberne

Oversigt over alle medlemskubberne af Jysk-Fynske Motionsløb.

Se mere på klubbernes hjemmeside, om deres løb, eller kik i løbskalenderen.

http://www.galtenlobet.dk/

Arrangøer Hjemmeside
A.a.I.G. atletik og tri http://www.bjergmarathon.dk
A.K. Heden & Grindsted Familie og Firma Idræt http://www.engsolobet.dk/
AK Kilen http://www.akkilen.dk
Atletikkens Venner http://www.atletikkensvenner.dk
Bagenkop Familie Fitness  http://www.bagenkop-info.dk
Dronninglund Idrætsforenings Venner http://www.dronninglund-lobet.dk/
Esbjerg Atletik og Motion http://www.esbjerg-am.dk/
Fjeldstrupløbet http://www.fjelstrup-motion.dk/
 Fluif-Motion/Jesperhus  http://www.fluif.dk/Jesperhusløbet
Frøs Herreds Sparekasse, Vejen Gymnastikforening http://www.vejengymnastikforening.dk
Galten løbet
Gadbjerg Idrætsforening http://gadbjerg.dk/gadbjerglobet.html
Grindsted Famile og Firma motion http://www.grindstedmotion.dk
H.C. Andersen Marathon http://www.hcamarathon.dk
Haderslev IF http://www.haderslev-if.dk
Hadsten trim http://www.hadstentrim.dk
HLLH (Hedensted/Løsning Løbe Hold) http://www.hedensted-loebet.dk/
Herning GF Atletik og Motion http://www.herninglober.dk/
HI Motion Skanderborg http://www.himotion-skanderborg.dk/
Himmelbjerg løbet http://www.silkeborgif.dk
Hjerting Idrætsforening http://www.hjertingif.dk/hjertinglobet/
Højer Idrætsforening http://højerif.dk
Kolding KFUM Atletik & Kolding Orienterings Klub Kolding-løbet
Kvindeløbet Holstebro http://www.kvho.dk
Lemvig Løbeklub http://www.lemviglobeklub.dk
Natursti maraton (Brædstrup løbskomite) http://www.naturstimarathon.dk/
Marselisløbet http://www.marselislobet.dk
Mejdal G.I.K. – Motion http://www.mejdal.net/
Middelfart Firma og Familie Idræt http://www.mffi.dk
North Sea Beach Marathon http://www.beachmarathon.com
Odder Atletik & Motion www.odderatletik.dk
Odense Gymnastikforening http://www.ogf.dk
Randers Freja Motion http://www.damatech.dk
Ringkøbing IF Atletik/Løbemotion http://www.ram2003.dk/
Sildeløbet http://www.sildeløbet.dk
Skovmotionisterne http://www.skovmotionisterne.dk
Skagen OK http://www.skagen-ok.dk
Støtteforeningen for Skive AM http://www.skivelobet.dk
Snejbjerg Motion http://www.snejbjerg-motion.dk
Taulov Motions Klub http://www.taulovmotion.dk/
Vejle IF http://www.vejlelober.dk
Vestkystløbet http://www.vestkystlobet.dk
Vidar Atleltik http://www.vidaratletik.dk/
Vrøgum Idræt og Motion http://www.vrogum-lobet.dk
Aalborg Øst Road Runners Club http://www.aalborg-roadrunners.dk

Leave a reply